Country Week Results (2007)

« 1 of 2 »

Country Week Results — 2007

Division One Division Two Division Three Division Four Division Five Division Six Division Seven Division Eight Division Nine

Division One

Division One Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Peel 5 5 0 44 31 58.67% 10
Geraldton 5 4 1 44 31 58.67% 8
Port Hedland 5 2 3 40 35 53.33% 4
Bunbury 5 2 3 38 37 50.67% 4
Kalgoorlie 5 2 3 29 46 38.67% 4
Albany 5 0 5 30 45 40.00% 0

Division One individual results
Name Team Won Played Perc
MICK SCARPUZZA Geraldton 12 15 80.00%
DANE TAYLOR Port Hedland 12 15 80.00%
ADRIAN LANCASTER Geraldton 11 15 73.33%
PHIL BARRY Peel 11 15 73.33%
CHRIS TEDBURY Peel 7 10 70.00%
TONY VUJEVICH Port Hedland 10 15 66.67%
NEIL BARTON Peel 9 14 64.29%
PAUL BARRETT Bunbury 8 13 61.54%
GRAEME TUFFLEY Geraldton 9 15 60.00%
KEITH CARTER Peel 9 15 60.00%
WAYNE BRINDLEY Bunbury 8 14 57.14%
DENIS HYNES Bunbury 7 13 53.85%
JOHN GRAZZADELLI Kalgoorlie 7 13 53.85%
BRIAN ROGERS Bunbury 6 12 50.00%
RAY VARISCHETTI Kalgoorlie 5 10 50.00%
COLIN STABLES Peel 5 10 50.00%
STEVE BRETT Albany 7 15 46.67%
COLIN BRADLEY Albany 7 15 46.67%
SHANE HUNT Bunbury 6 13 46.15%
JOHN THOMPSON Kalgoorlie 6 14 42.86%
ANTHONY DADDARIO Albany 6 15 40.00%
GARRY GALLOWAY Albany 6 15 40.00%
LUKE FOSTER Geraldton 6 15 40.00%
MARIO SCARPUZZA Geraldton 6 15 40.00%
JEFF DELBRIDGE Kalgoorlie 6 15 40.00%
ANDREW MORRISON Port Hedland 6 15 40.00%
DAVE COLLINGRIDGE Port Hedland 6 15 40.00%
CHARLIE REWETTI Port Hedland 6 15 40.00%
BRENT STEERE Bunbury 3 10 30.00%
ALLEN KUKURA Peel 3 11 27.27%
MURRAY PENN Albany 4 15 26.67%
RON BROWN Kalgoorlie 2 8 25.00%
KEVIN BENNETT Kalgoorlie 2 9 22.22%
CHRIS TUCKER Kalgoorlie 1 6 16.67%

Back to the top

Division Two

Division Two Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Bunbury 5 4 1 44 31 58.67% 8
Karratha 5 3 2 48 27 64.00% 6
Peel 5 3 2 42 33 56.00% 6
Geraldton 5 3 2 40 35 53.33% 6
Albany 5 1 4 27 48 36.00% 2
Narrogin 5 1 4 24 51 32.00% 2

Division Two individual results
Name Team Won Played Perc
STEVE SMITH Karratha 13 15 86.67%
CHRIS KOLEVSKI Bunbury 12 15 80.00%
GLEN MCCORMACK Peel 12 15 80.00%
WES HUGHES Bunbury 11 14 78.57%
STEVE TRUMAN Bunbury 8 12 66.67%
LEIGH RAASCHOU Karratha 10 15 66.67%
RUSSELL HANCOCK Geraldton 9 15 60.00%
PETER BUNTER Geraldton 9 15 60.00%
ROB HINCKFUSS Karratha 9 15 60.00%
REX WOODARD Karratha 9 15 60.00%
DAVID JOHNSON Peel 6 10 60.00%
MICK COOPER Peel 8 14 57.14%
PETER ALTHAM Geraldton 8 15 53.33%
ADRIAN STRAUSS Bunbury 6 12 50.00%
WAYNE MALE Albany 7 15 46.67%
GRAHAM PAGE Albany 7 15 46.67%
MICHAEL MCKINNON Geraldton 7 15 46.67%
KEN RYDER Geraldton 7 15 46.67%
RICHIE HESSLEWOOD Karratha 7 15 46.67%
MARK COOLEY Narrogin 7 15 46.67%
PAUL HINKS Bunbury 6 13 46.15%
TONY SENZIO Peel 6 13 46.15%
ADAM BARTON Peel 6 13 46.15%
GREG SHARP Albany 6 15 40.00%
STEVE WOOD Narrogin 6 15 40.00%
PAUL HOLMES Peel 4 10 40.00%
NOEL JOHNSON Narrogin 5 14 35.71%
DARREN JANITZ Albany 4 15 26.67%
RALPH ASHWIN Narrogin 4 15 26.67%
DAWN WELLMAN Albany 3 15 20.00%
STEFAN PATTERSON Narrogin 2 14 14.29%
DARREN SCOTT Bunbury 1 9 11.11%
ADAM MACK Narrogin 0 2 0.00%

Back to the top

Division Three

Division Three Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Northam 5 4 1 43 32 57.33% 8
Bunbury 5 4 1 42 33 56.00% 8
Katanning 5 3 2 41 34 54.67% 6
Peel 5 3 2 37 38 49.33% 6
Geraldton 5 1 4 29 46 38.67% 2
Kalgoorlie 5 0 5 33 42 44.00% 0

Division Three individual results
Name Team Won Played Perc
ROGER TEE Northam 12 15 80.00%
LANCE RYAN Katanning 11 15 73.33%
FRED SMITH Northam 11 15 73.33%
GARY VICKERS Katanning 10 14 71.43%
DAVE DAVIDSON Peel 8 12 66.67%
RAY MALPASS Bunbury 9 14 64.29%
ROSS NEVILLE Peel 9 14 64.29%
BILL CLARK Bunbury 7 11 63.64%
STEVE VICKERS Bunbury 8 13 61.54%
JOHN WONG Bunbury 8 13 61.54%
BOB HUNTER Peel 8 13 61.54%
RAY COLLIS Kalgoorlie 9 15 60.00%
MARK COCI Peel 7 12 58.33%
JOHN GODFREY Katanning 8 14 57.14%
ROB ROGERS Katanning 6 11 54.55%
FRANCINE JACKSON Geraldton 8 15 53.33%
RICK KENNEDY Northam 8 15 53.33%
RICK DINGLE Kalgoorlie 7 15 46.67%
SHANNON SUMMERS Northam 7 15 46.67%
GAVIN AINSWORTH Bunbury 6 13 46.15%
BRUCE HANCOCK Geraldton 6 15 40.00%
SCOTT MALUISH Geraldton 6 15 40.00%
BLAKE COLLIS Kalgoorlie 6 15 40.00%
BRIAN RENNIE Kalgoorlie 6 15 40.00%
STEVE BRITZA Bunbury 4 11 36.36%
PETER BUCK Geraldton 5 15 33.33%
PETER CLIFT Kalgoorlie 5 15 33.33%
NEIL GERICKE Northam 5 15 33.33%
BRUCE RESCHKE Katanning 4 13 30.77%
DESLYN SINCLAIR Geraldton 4 15 26.67%
TOM ROURKE Katanning 2 8 25.00%
KEVIN SEXTON Peel 3 13 23.08%
JOHN NIXON Peel 2 11 18.18%

Back to the top

Division Four

Division Four Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Kalgoorlie 5 3 2 43 32 57.33% 6
Albany 5 3 2 40 35 53.33% 6
Karratha 5 3 2 37 38 49.33% 6
Bunbury 5 3 2 35 40 46.67% 6
Geraldton 5 2 3 38 37 50.67% 4
Peel 5 1 4 32 43 42.67% 2

Division Four individual results
Name Team Won Played Perc
ROB SKINNER Karratha 11 15 73.33%
ALEX PALATINUS Peel 9 13 69.23%
JASON HARROP Albany 10 15 66.67%
SIMON JONES Kalgoorlie 10 15 66.67%
AARON BROOKES Kalgoorlie 10 15 66.67%
CHRISTINE STEERE Bunbury 8 13 61.54%
SHARON COOPER Peel 8 13 61.54%
TERRY SHARP Albany 9 15 60.00%
BARRY WALKER Geraldton 9 15 60.00%
JUSTIN SIMMERS Kalgoorlie 9 15 60.00%
TREVOR SLOSS Karratha 9 15 60.00%
MARCUS TUTT Karratha 9 15 60.00%
ADRIAN MORTON Peel 7 13 53.85%
JEREMY THOMAS Albany 8 15 53.33%
JOHN NESTORIDIS Geraldton 8 15 53.33%
NIGEL SUMNER Geraldton 8 15 53.33%
RON KIPPS Geraldton 8 15 53.33%
JOE FULKER Kalgoorlie 8 15 53.33%
JACK HARNETT Bunbury 6 12 50.00%
BRIAN SCIMONE Bunbury 7 14 50.00%
JEREMY ROBINSON Albany 7 15 46.67%
MICK HARRIS Bunbury 7 15 46.67%
ANDREW PERKINS Peel 6 13 46.15%
CODY WALKER Bunbury 5 12 41.67%
JOHN WELLINGTON Albany 6 15 40.00%
DENNIS BATES Kalgoorlie 6 15 40.00%
FRANK FRANCESCHINI Geraldton 5 15 33.33%
NEV POKE Karratha 5 15 33.33%
NIGEL TREASURE Bunbury 2 9 22.22%
CHRIS LEWIS Karratha 3 15 20.00%
KEVIN ORCHARD Peel 1 10 10.00%
MARTIN STONE Peel 1 13 7.69%

Back to the top

Division Five

Division Five Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Peel 5 5 0 45 30 60.00% 10
Carnarvon 5 3 2 39 36 52.00% 6
Blackwood 5 2 3 38 37 50.67% 4
Port Hedland 5 2 3 38 37 50.67% 4
Bunbury 5 2 3 34 41 45.33% 4
Geraldton 5 1 4 31 44 41.33% 2

Division Five individual results
Name Team Won Played Perc
DANNY PARTRIDGE Peel 13 15 86.67%
STEVE PATERSON Port Hedland 12 15 80.00%
CAMERON MCLEOD Peel 11 15 73.33%
CLINT PUMPHREY Bunbury 9 14 64.29%
RICK LOCKYER Bunbury 8 13 61.54%
GREG MILLER Blackwood 9 15 60.00%
ROBBIE BERTRAM Port Hedland 9 15 60.00%
AIDAN TANSEY Carnarvon 7 12 58.33%
RICK MAVER Carnarvon 8 14 57.14%
GEMSON BISHOP Bunbury 7 13 53.85%
JOE DE CASTRO Carnarvon 7 13 53.85%
MARK CASTLE Carnarvon 7 13 53.85%
DAVE GORMAN Blackwood 8 15 53.33%
IAN HART Blackwood 8 15 53.33%
STEVE BOLTEN Blackwood 8 15 53.33%
PAUL BURSIK Geraldton 8 15 53.33%
BRAD STIELER Geraldton 8 15 53.33%
KEITH BARTLETT Peel 8 15 53.33%
JOHN KIMBERLEY Bunbury 7 14 50.00%
GUY PARKER Port Hedland 7 15 46.67%
HAYLIE BRYANT Peel 7 15 46.67%
JOHN WILLIAMS Carnarvon 5 11 45.45%
PETER DON Carnarvon 5 12 41.67%
STEVE CHALK Geraldton 6 15 40.00%
ASHLEY MAGEE Port Hedland 6 15 40.00%
DEAN MABBS Peel 6 15 40.00%
MICK ANDREWS Blackwood 5 15 33.33%
STEVE WILLIAMSON Geraldton 5 15 33.33%
STEVE BROADBENT Geraldton 4 15 26.67%
STEELE PATERSON Port Hedland 4 15 26.67%
MARK CROSBY Bunbury 2 11 18.18%
DARYL PAGE Bunbury 1 10 10.00%

Back to the top

Division Six

Division Six Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Albany 5 5 0 49 26 65.33% 10
Narrogin 5 4 1 47 28 62.67% 8
Kalgoorlie 5 3 2 37 38 49.33% 6
Geraldton 5 2 3 32 43 42.67% 4
Peel 5 1 4 36 39 48.00% 2
Karratha 5 0 5 24 51 32.00% 0

Division six individual results
Name Team Won Played Perc
FRANK CLIFTON Albany 13 15 86.67%
WAYNE MCGLADE Albany 13 15 86.67%
RAF CORASINITI Narrogin 12 15 80.00%
ROBERT TOGNETTI Albany 11 15 73.33%
SHANE TIERNEY Kalgoorlie 10 15 66.67%
ROBBIE FLEAY Narrogin 10 15 66.67%
PAUL GREEN Albany 9 15 60.00%
CARL WILTON Geraldton 9 15 60.00%
PETE THOMAS Kalgoorlie 9 15 60.00%
BRENDON THOMPSON Karratha 9 15 60.00%
RYAN O’DEAN Narrogin 9 15 60.00%
MICK ROWE Narrogin 9 15 60.00%
ALLEN MILLS Peel 9 15 60.00%
RON MATTHEWS Kalgoorlie 6 12 50.00%
BRUCE WATSON Kalgoorlie 7 15 46.67%
SHANE WAKELING Narrogin 7 15 46.67%
BRUCE NEVE Peel 7 15 46.67%
CHRIS PHILPOTT Peel 7 15 46.67%
JANET LOCKLEY Peel 7 15 46.67%
BILLI DIMOVSKA Geraldton 6 15 40.00%
JOHN BAUERHUIT Geraldton 6 15 40.00%
RON BERTELSEN Geraldton 6 15 40.00%
DONNA HABEN Peel 6 15 40.00%
JOSEPH TASCONE Geraldton 5 15 33.33%
DANIEL TURNOR Karratha 5 15 33.33%
JAMES MCWILLIAM Kalgoorlie 4 14 28.57%
ERIN GAYFER Karratha 4 15 26.67%
BRENDON MCCORMACK Kalgoorlie 1 4 25.00%
PETER MILNER Albany 3 15 20.00%
PENNIE COVENTRY Karratha 3 15 20.00%
PETER DAVEY Karratha 3 15 20.00%

Back to the top

Division Seven

Division Seven Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Bunbury 5 4 1 42 33 56.00% 8
Geraldton 5 3 2 42 33 56.00% 6
Peel 5 3 2 39 36 52.00% 6
Katanning 5 2 3 37 38 49.33% 4
Albany 5 2 3 35 40 46.67% 4
Northam 5 1 4 30 45 40.00% 2

Division seven individual results
Name Team Won Played Perc
GEOFF SHERLOCK Geraldton 12 15 80.00%
NICOLA TEMARO Bunbury 11 14 78.57%
JASON MUDGE Peel 11 15 73.33%
ROD MEADE Albany 10 15 66.67%
CHRIS SIMMONS Geraldton 10 15 66.67%
CHRIS BARTON Peel 10 15 66.67%
GREG BENOIT Bunbury 9 14 64.29%
CHARLIE HOSKINS Katanning 9 14 64.29%
PETER CLAYTON Katanning 9 15 60.00%
CHRIS WINMAR Northam 9 15 60.00%
MATHEW HOULIHAN Bunbury 7 12 58.33%
PETER HINKS Bunbury 8 14 57.14%
JIM HAYNES Katanning 8 14 57.14%
ASHTON NEHME Katanning 6 12 50.00%
WARREN LOOKER Albany 7 15 46.67%
LEE ROBINSON Albany 7 15 46.67%
DAMIEN GYORGY Geraldton 7 15 46.67%
RUDY GEIBL Geraldton 7 15 46.67%
RAELENE SMITH Northam 7 15 46.67%
LISA PERKINS Peel 7 15 46.67%
MASON THOMAS Albany 6 15 40.00%
HAYDEN SCANLON Geraldton 6 15 40.00%
LISA DUBBERLIN Peel 6 15 40.00%
TONY SERGI Bunbury 3 8 37.50%
RICHARD HANEKOM Albany 5 15 33.33%
STEVEN TEE Northam 5 15 33.33%
BRAD WHYTE Northam 3 9 33.33%
CHRIS LAWSON Northam 2 6 33.33%
ERICA KEIGHLEY Peel 5 15 33.33%
SEAN O’CONNOR Bunbury 4 13 30.77%
BRENT HETTNER Katanning 3 10 30.00%
JO SZEKERES Northam 4 15 26.67%
CAMERON ANDERSON Katanning 2 10 20.00%

Back to the top

Division Eight

Division Eight Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Port Hedland 5 5 0 47 28 62.67% 10
Peel 5 4 1 42 33 56.00% 8
Kalgoorlie 5 3 2 37 38 49.33% 6
Narrogin 5 2 3 39 36 52.00% 4
Geraldton 5 1 4 33 42 44.00% 2
Northam 5 0 5 27 48 36.00% 0

Division eight individual results
Name Team Won Played Perc
MICK BELL Port Hedland 13 13 100.00%
CRAIG TURNER Kalgoorlie 11 15 73.33%
TIM ELWIN Peel 10 14 71.43%
BILL PICKFORD Narrogin 10 15 66.67%
LYNTON LEAR Northam 10 15 66.67%
ROD GILLIES Peel 9 14 64.29%
MARG ATTHOWE Port Hedland 8 13 61.54%
ELAINE CARSTON Geraldton 9 15 60.00%
STEVE JONES Kalgoorlie 9 15 60.00%
TERESA MCGRECHAN Narrogin 9 15 60.00%
JOE TOMASOVICH Peel 9 15 60.00%
HELEN TURNER Port Hedland 9 15 60.00%
MAUREEN RAFFAELE Peel 7 12 58.33%
MARK TEASDALE Kalgoorlie 8 14 57.14%
DAVE SHANKS Narrogin 8 15 53.33%
JOHN DAVIS Port Hedland 8 15 53.33%
ARTHUR PITT Port Hedland 6 12 50.00%
SILVIA THIRSTON Geraldton 7 15 46.67%
MATT HASKKETT Peel 4 9 44.44%
DAVE BERCENE Port Hedland 3 7 42.86%
SEAN COUNIHAN Geraldton 6 15 40.00%
WAYNE MOLLOY Geraldton 6 15 40.00%
DARRYL PARRETT Narrogin 6 15 40.00%
KELLI WOOD Narrogin 6 15 40.00%
KURT VAUGHAN Northam 6 15 40.00%
JENNY HEATH Geraldton 5 15 33.33%
SANDY GATES Kalgoorlie 5 15 33.33%
SHAUN GEARY Northam 5 15 33.33%
VINCE HEALEY Peel 3 11 27.27%
ADAM WEBBER Kalgoorlie 4 15 26.67%
ANGIE THOMAS Northam 3 15 20.00%
DAMIAN GROVES-GAYNOR Northam 3 15 20.00%
JAMIE THOMSON Kalgoorlie 0 1 0.00%

Back to the top

Division Nine

Division NINE Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Blackwood 5 4 1 49 26 65.33% 8
Geraldton 9 5 4 1 46 29 61.33% 8
Bunbury 5 3 2 34 41 45.33% 6
Narrogin 5 2 3 39 36 52.00% 4
Geraldton 10 5 2 3 32 43 42.67% 4
Albany 5 0 5 25 50 33.33% 0

Division Nine Individual results
Name Team Won Played Perc
JAMES ROBERTSON Narrogin 13 15 86.67%
DAVID MAHER Blackwood 10 12 83.33%
PHILIP MAHER Blackwood 11 15 73.33%
LUKE MIDDELBOSCH Blackwood 11 15 73.33%
ADELE MILLS Geraldton 9 11 15 73.33%
BRAD DAWSON Geraldton 9 11 15 73.33%
RUSSELL TONER Geraldton 10 10 15 66.67%
SHERRONA CLIFTON Albany 9 15 60.00%
ROBERT HORNUM Blackwood 9 15 60.00%
SONJA MCBRIDE Bunbury 6 10 60.00%
CRAIG THOMPSON Geraldton 9 9 15 60.00%
MICK TRISCARI Bunbury 8 14 57.14%
SIMON LOWE Blackwood 8 15 53.33%
GREG SPRINGHALL Bunbury 8 15 53.33%
SANDRA CURRIE Geraldton 9 8 15 53.33%
MAL MCNAUGHT Geraldton 10 8 15 53.33%
MATTHEW GARD Narrogin 8 15 53.33%
MICHAEL CARPENTER Narrogin 8 15 53.33%
LEROY KEREMETE Albany 7 15 46.67%
BEN FOSTER Geraldton 9 7 15 46.67%
JOHN HODGE Narrogin 7 15 46.67%
AL DEWORBOIES Bunbury 5 12 41.67%
DI WYNHORST Geraldton 10 6 15 40.00%
JASON LARWOOD Bunbury 5 13 38.46%
DANIEL GYORGY Geraldton 10 5 15 33.33%
DANIEL DRAPER Albany 4 15 26.67%
EILEEN CLIFTON Albany 3 15 20.00%
SHEREE MALUISH Geraldton 10 3 15 20.00%
BEC PLAYLE Narrogin 3 15 20.00%
TONY YOUNG Bunbury 2 11 18.18%
TERRENCE DRAPER Albany 2 15 13.33%
JOHN NOVACK Blackwood 0 3 0.00%

Back to the top