Country Week Results (2010)

« 1 of 2 »


Country Week Results — 2010

Division One
Division Two
Division Three
Division Four
Division Five
Division Six
Division Seven
Division Eight
Division Nine
Division Ten

Champion Town

  Div 1 Div 2 Div 3 Div 4 Div 5 Div 6 Div 7 Div 8 Div 9 Div 10 Total Teams Average Wins 2nd
Bunbury 35 47 50 40 42 43 40 36 50 383 9 42.56 1 4
Karratha 37 40 40 47 42 206 5 41.20 1
Peel 48 32 42 49 44 43 42 32 30 27 389 10 38.90 3 1
Albany 32 25 44 40 50 191 5 38.20 2
Geraldton 39 36 32 42 30 44 41 32 37 333 9 37.00 2 2
Kalgoorlie 39 39 47 26 34 36 36 257 7 36.71 1
Katanning 32 33 43 34 142 4 35.50 1
Narrogin 36 44 28 34 142 4 35.50 1
Blackwood 37 29 40 106 3 35.33 1
Northam 38 18 20 25 101 4 25.25

Back to the top

Division One

Division One Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Peel White 5 5 0 48 27 64.00% 10
Geraldton 5 3 2 39 36 52.00% 6
Kalgoorlie 5 2 3 39 36 52.00% 4
Bunbury 5 2 3 35 40 46.67% 4
Albany 5 2 3 32 43 42.67% 4
Peel Blue 5 1 4 32 43 42.67% 2

Division One individual results
Name Team Won Played Perc
BEN DOUGHERTY Peel White 13 15 86.67%
DAX WASLEY Kalgoorlie 11 15 73.33%
DAVID WELSH Albany 10 15 66.67%
PAUL BARRETT Bunbury 10 15 66.67%
LUKE FOSTER Geraldton 10 15 66.67%
PHILIP BARRY Peel White 6 9 66.67%
MARK SELVEY Peel White 8 13 61.54%
NIGEL SUMNER Geraldton 9 15 60.00%
RON BROWN Kalgoorlie 6 10 60.00%
GRAHAM SEARLE Peel Blue 9 15 60.00%
TOM MARTION Peel White 7 12 58.33%
LUKE CARTER Peel White 8 14 57.14%
JASON HARROP Albany 8 15 53.33%
DENIS HYNES Bunbury 8 15 53.33%
ADRIAN LANCASTER Geraldton 8 15 53.33%
BRIAN ROGERS Bunbury 6 12 50.00%
JEFFREY DELBRIDGE Kalgoorlie 7 14 50.00%
ANDY BELL Peel White 6 12 50.00%
GRAEME TUFFLEY Geraldton 7 15 46.67%
ALLEN KUKURA Peel Blue 7 15 46.67%
IAN SHADBOLT Kalgoorlie 6 13 46.15%
LUKE MARTIN Bunbury 5 11 45.45%
STEVE BRETT Albany 6 15 40.00%
CHRIS TUCKER Kalgoorlie 4 10 40.00%
COLIN STABLES Peel Blue 6 15 40.00%
MICK GREY Peel Blue 6 15 40.00%
WES HUGHES Bunbury 5 13 38.46%
GEOFF BRABAZON Kalgoorlie 5 13 38.46%
COLIN BRADLEY Albany 5 15 33.33%
CHARLIE REWETI Geraldton 5 15 33.33%
TONY SENZIO Peel Blue 4 15 26.67%
ANTHONY DADDARIO Albany 3 15 20.00%
SHANE HUNT Bunbury 1 9 11.11%

Back to the top

Division Two

Division Two Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Peel 5 4 1 42 33 56.00% 8
Bunbury 5 3 2 47 28 62.67% 6
Northam 5 2 3 38 37 50.67% 4
Karratha 5 2 3 37 38 49.33% 4
Geraldton 5 2 3 36 39 48.00% 4
Albany 5 2 3 25 50 33.33% 4

Division two individual results
Name Team Won Played Perc
FREDERICK SMITH Northam 11 15 73.33%
STEVE LAW Peel 9 13 69.23%
CHRIS KOLEVSKI Bunbury 10 15 66.67%
GREG HUNTER Bunbury 10 15 66.67%
STEVE TRUMAN Bunbury 10 15 66.67%
KEITH CARTER Peel 8 12 66.67%
BRENT STEERE Bunbury 9 15 60.00%
ALEX PALANTINUS Peel 5 9 55.56%
DAMIEN BALDOCK Peel 7 13 53.85%
PAUL HINKS Bunbury 8 15 53.33%
PINO FAUGNO Geraldton 8 15 53.33%
BEN FOSTER Geraldton 8 15 53.33%
MARCUS TUTT Karratha 8 15 53.33%
ROBERT HINCKFUSS Karratha 8 15 53.33%
LEIGH RAASCHOU Karratha 8 15 53.33%
ROGER TEE Northam 8 15 53.33%
ROBERT CRAMER Northam 6 12 50.00%
DARREN JANITZ Albany 7 15 46.67%
MURRAY PENN Albany 7 15 46.67%
FRANK FONDACARO Geraldton 7 15 46.67%
JAYSON KELLY Geraldton 7 15 46.67%
RICHIE HESLEWOOD Karratha 7 15 46.67%
JASON McGUIRE Peel 7 15 46.67%
RUSSELL HINE Peel 6 13 46.15%
RUSSELL HANCOCK Geraldton 6 15 40.00%
ROB SKINNER Karratha 6 15 40.00%
SHANNON SUMMERS Northam 6 15 40.00%
GRAHAM PAGE Albany 5 15 33.33%
ROB WHEELER Albany 4 15 26.67%
RICKY KENNEDY Northam 4 15 26.67%
RINO GLIOSCA Albany 2 15 13.33%
BRADLEY CRAMER Northam 3 3 100.00%

Back to the top

Division Three

Division Three Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Peel 5 5 0 49 26 65.33% 10
Bunbury 5 4 1 50 25 66.67% 8
Kalgoorlie 5 2 3 39 36 52.00% 4
Blackwood 5 2 3 37 38 49.33% 4
Geraldton 5 2 3 32 43 42.67% 4
Northam 5 0 5 18 57 24.00% 0

Division three individual results
Name Team Won Played Perc
ALAN DREAVER Blackwood 12 15 80.00%
ARTHUR SAWTELL Bunbury 11 15 73.33%
MICK HARRIS Bunbury 11 15 73.33%
IAN HART Peel 11 15 73.33%
GREG MILLER Blackwood 10 15 66.67%
ADRIAN STRAUSS Bunbury 10 15 66.67%
GAVIN AINSWORTH Bunbury 10 15 66.67%
KEVIN BENNETT Kalgoorlie 10 15 66.67%
GLENN McCORMACK Peel 10 15 66.67%
KEVIN SEXTON Peel 10 15 66.67%
JASON DIMER Kalgoorlie 9 15 60.00%
BRIAN LLOYD Peel 9 15 60.00%
PETER RAINES Peel 9 15 60.00%
PAUL DEVINISH Bunbury 8 15 53.33%
PAUL BOMBARA Geraldton 8 15 53.33%
BRIAN RENNIE Kalgoorlie 8 15 53.33%
PHILIP MAHER Blackwood 7 15 46.67%
ALAN BRANCH Geraldton 7 15 46.67%
BLAKE COLLIS Kalgoorlie 7 15 46.67%
CARL WILTON Geraldton 6 15 40.00%
JOHN NESTORIDIS Geraldton 6 15 40.00%
LYNTON LEAR Northam 6 15 40.00%
BRENDON LONGBOTTOM Blackwood 5 15 33.33%
GEOFF SHERLOCK Geraldton 5 15 33.33%
CRAIG TURNER Kalgoorlie 5 15 33.33%
SHAUN GEARY Northam 4 15 26.67%
LUKE MIDDLEBOSCH Blackwood 3 15 20.00%
RAELENE SMITH Northam 3 15 20.00%
DAVID GILL Northam 3 15 20.00%
JOANNE SZEKERES Northam 2 15 13.33%

Back to the top

Division Four

Division Four Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Kalgoorlie 5 4 1 47 28 62.67% 8
Geraldton 5 4 1 42 33 56.00% 8
Peel 5 3 2 44 31 58.67% 6
Bunbury 5 3 2 40 35 53.33% 6
Katanning 5 1 4 32 43 42.67% 2
Northam 5 0 5 20 55 26.67% 0

Division four individual results
Name Team Won Played Perc
PETER BUCK Geraldton 13 15 86.67%
ANDREW HENDERSON Kalgoorlie 11 15 73.33%
DENNIS BATES Kalgoorlie 11 15 73.33%
JOHN ZURAWSKI Bunbury 10 15 66.67%
STEVE VICKERS Bunbury 10 15 66.67%
BRUCE HANCOCK Geraldton 10 15 66.67%
PETER CHRISTIE Peel 10 15 66.67%
TIM ELWIN Peel 10 15 66.67%
JOSEPH FULKER Kalgoorlie 9 15 60.00%
PETER CLIFT Kalgoorlie 9 15 60.00%
RYAN SMITH Peel 9 15 60.00%
DAVID CHILCOTT Katanning 8 15 53.33%
SHANE DUBBERLIN Peel 8 15 53.33%
MARNO FOURIE Northam 5 10 50.00%
CHRISTINE STEERE Bunbury 7 15 46.67%
MURRAY WELLS Bunbury 7 15 46.67%
BRETT MARENDAZ Geraldton 7 15 46.67%
MICHAEL DIVITINI Kalgoorlie 7 15 46.67%
LANCE RYAN Katanning 7 15 46.67%
ALLEN MILLS Peel 7 15 46.67%
NATHAN CATCHPOLE Bunbury 6 15 40.00%
KEITH BASTION Geraldton 6 15 40.00%
CHRIS SIMMONS Geraldton 6 15 40.00%
GARY VICKERS Katanning 6 15 40.00%
MAT CHILCOTT Katanning 6 15 40.00%
MATHEW SANDRINI Northam 5 14 35.71%
DAMIAN POTTER Katanning 5 15 33.33%
AARON THOMSON Northam 4 12 33.33%
DION SYSON Northam 3 12 25.00%
SHANNON COLE Northam 2 14 14.29%
ANGELA WILLIAMSON Northam 1 13 7.69%

Back to the top

Division Five

Division Five Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Albany 5 4 1 44 31 58.67% 8
Peel 5 3 2 43 32 57.33% 6
Bunbury 5 3 2 42 33 56.00% 6
Karratha 5 3 2 40 35 53.33% 6
Geraldton 5 2 3 30 45 40.00% 4
Kalgoorlie 5 0 5 26 49 34.67% 0

Division five individual results
Name Team Won Played Perc
CHRIS SMITH Peel 12 15 80.00%
BILL CLARK Bunbury 11 15 73.33%
STEWART HAKIWAI Karratha 11 15 73.33%
TERRY SHARP Albany 10 15 66.67%
MERVIN LAUDEHR Albany 10 15 66.67%
ROBERT TOGNETTI Albany 10 15 66.67%
MARK DOWSON Bunbury 10 15 66.67%
BOB HUNTER Peel 10 15 66.67%
BRIAN SCIMONE Bunbury 9 15 60.00%
ROY LEE Karratha 9 15 60.00%
FRANK CLIFTON Albany 8 15 53.33%
COLIN CRESSWELL Bunbury 8 15 53.33%
STEVEN BROADBENT Geraldton 8 15 53.33%
RAY BUTLER Geraldton 8 15 53.33%
PETER DAVEY Karratha 8 15 53.33%
ADRIAN MORTON Peel 8 15 53.33%
BRADLEY SMITH Kalgoorlie 7 15 46.67%
CHRIS LEWIS Karratha 7 15 46.67%
JOHN NIXON Peel 7 15 46.67%
JEREMY ROBINSON Albany 6 13 46.15%
SAM WHETSTONE Kalgoorlie 6 15 40.00%
ROSSCOE NEVILLE Peel 6 15 40.00%
ADRIAN HALLGARTH Geraldton 5 15 33.33%
FRANK FRANCESCHINI Geraldton 5 15 33.33%
DUANE SMITH Kalgoorlie 5 15 33.33%
KEN SMITH Kalgoorlie 5 15 33.33%
SEAN SOCORRO Karratha 5 15 33.33%
JAMES DYER Bunbury 4 15 26.67%
HANNU TUOMA Geraldton 4 15 26.67%
CLAYTON JOHNSON Kalgoorlie 3 15 20.00%
PHIL MABLESON Albany 0 2 0.00%

Back to the top

Division Six

Division Six Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Geraldton 5 4 1 44 31 58.67% 8
Bunbury 5 3 2 43 32 57.33% 6
Peel 5 3 2 42 33 56.00% 6
Kalgoorlie 5 2 3 34 41 45.33% 4
Blackwood 5 2 3 29 46 38.67% 4
Katanning 5 1 4 33 42 44.00% 2

Division six individual results
Name Team Won Played Perc
SHANE TIERNEY Kalgoorlie 13 15 86.67%
MICK TRISCARI Bunbury 10 13 76.92%
BRUCE NEVE Peel 11 15 73.33%
CAM USHER Bunbury 9 13 69.23%
TERRY TAYLOR Geraldton 10 15 66.67%
ANDREW PERKINS Peel 10 15 66.67%
NIGEL TREASURE Bunbury 8 13 61.54%
DESLYN WALKER Geraldton 9 15 60.00%
TROY WHITE Geraldton 9 15 60.00%
PETER BUNTER Peel 9 15 60.00%
RICHARD McDONALD Blackwood 8 15 53.33%
BARRY WALKER Geraldton 8 15 53.33%
JACOB SUMNER Geraldton 8 15 53.33%
PETE THOMAS Kalgoorlie 8 15 53.33%
ASHTON NEHME Katanning 8 15 53.33%
TREVOR PHILLIPS Peel 8 15 53.33%
JOCK CAMPBELL Bunbury 6 12 50.00%
BENJAMIN SMID Katanning 7 15 46.67%
KEN MEERS Katanning 7 15 46.67%
JARRED NEHME Katanning 7 15 46.67%
JACK HARNETT Bunbury 5 12 41.67%
WILL TE HAU Bunbury 5 12 41.67%
STEPHEN BOLTON Blackwood 6 15 40.00%
KIM BUTLER Blackwood 6 15 40.00%
ANDREW TOY Blackwood 6 15 40.00%
JAMES McWILLIAM Kalgoorlie 4 12 33.33%
RON COTTRELL Kalgoorlie 5 15 33.33%
LEE BRENTON Kalgoorlie 1 3 33.33%
VICKI RAMM Katanning 4 15 26.67%
JANET BARTLETT Peel 4 15 26.67%
JAMES BOOTHEY Blackwood 3 15 20.00%
BRUCE WATSON Kalgoorlie 3 15 20.00%

Back to the top

Division Seven

Division Seven Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Geraldton 5 3 2 41 34 54.67% 6
Bunbury 5 3 2 40 35 53.33% 6
Narrogin 5 3 2 36 39 48.00% 6
Albany 5 2 3 40 35 53.33% 4
Kalgoorlie 5 2 3 36 39 48.00% 4
Peel 5 2 3 32 43 42.67% 4

Division seven individual results
Name Team Won Played Perc
GREG BARNARD Peel 11 15 73.33%
JASON LARWOOD Bunbury 10 14 71.43%
STEVEN WILLIAMSON Geraldton 10 15 66.67%
PAUL BURSIK Geraldton 10 15 66.67%
SCOTT BROOKS Kalgoorlie 10 15 66.67%
STEPHEN JONES Kalgoorlie 10 15 66.67%
TONY SERGI Bunbury 8 13 61.54%
GREG SHARP Albany 9 15 60.00%
MASON THOMAS Albany 9 15 60.00%
LEROY KEREMETE Albany 9 15 60.00%
GRAEME MILLETT Kalgoorlie 9 15 60.00%
BRETT ALLINSON Narrogin 9 15 60.00%
BEV MABLESON Albany 8 15 53.33%
JEN HEATH Geraldton 8 15 53.33%
RON BERTELSEN Geraldton 8 15 53.33%
MATTHEW POOLE Narrogin 8 15 53.33%
CLINT PUMPHREY Bunbury 6 12 50.00%
NICOLA TE MARO Bunbury 6 12 50.00%
MARK TEASDALE Kalgoorlie 7 15 46.67%
MARK GOOLEY Narrogin 7 15 46.67%
ROB FLEAY Narrogin 7 15 46.67%
FRANK LAURENDI Bunbury 6 14 42.86%
SEAN O’CONNOR Bunbury 4 10 40.00%
JASON MUDGE Peel 6 15 40.00%
DAWN WELLMAN Albany 5 15 33.33%
BILLI DIMOVSKA Geraldton 5 15 33.33%
GRANT CHADWICK Narrogin 5 15 33.33%
DEAN MABBS Peel 5 15 33.33%
ROD GILLIES Peel 5 15 33.33%
BRIAN O’DONNELL Peel 5 15 33.33%
RAY MUELLER Kalgoorlie 0 15 0.00%

Back to the top

Division Eight

Division Eight Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Narrogin 5 3 2 44 31 58.67% 6
Katanning 5 3 2 43 32 57.33% 6
Karratha 5 3 2 40 35 53.33% 6
Bunbury 5 3 2 36 39 48.00% 6
Geraldton 5 2 3 32 43 42.67% 4
Peel 5 1 4 30 45 40.00% 2

Division Eight individual results
Name Team Won Played Perc
JOHN GODFREY Katanning 15 15 100.00%
TERESA McGRECHAN Narrogin 11 15 73.33%
SANDY RIKYS Narrogin 11 15 73.33%
MANDY SKINNER Karratha 10 15 66.67%
ALLEN COTTERILL Karratha 9 15 60.00%
IAIN MARSHALL Karratha 9 15 60.00%
SHANE RIKYS Narrogin 9 15 60.00%
HELEN HESTER Bunbury 8 15 53.33%
SONJA McBRIDE Bunbury 8 15 53.33%
SHARON BURROWS Bunbury 8 15 53.33%
ANDY McDOUGALL Geraldton 8 15 53.33%
CAMERON ANDERSON Katanning 8 15 53.33%
LISA PERKINS Peel 8 15 53.33%
ALLAN HEADLAND Geraldton 7 15 46.67%
JAKE CROUCHER Katanning 7 15 46.67%
SCOTT FIDLER Katanning 7 15 46.67%
RUSSELL SHEPHERD Narrogin 7 15 46.67%
TRACY SPENCE Bunbury 6 15 40.00%
LINDA JONES Bunbury 6 15 40.00%
MICK VAN KAMPEN Geraldton 6 15 40.00%
MARTIN ELKS Geraldton 6 15 40.00%
PENNIE COVENTRY Karratha 6 15 40.00%
BRAYDEN REYNOLDS Karratha 6 15 40.00%
PETER CLAYTON Katanning 6 15 40.00%
BILL PICKFORD Narrogin 6 15 40.00%
SCOTT MABBS Peel 6 15 40.00%
ERICA KEIGHLEY Peel 6 15 40.00%
CRAIG THOMPSON Geraldton 5 15 33.33%
LYN STABLES Peel 5 15 33.33%
JOE TOMASOVICH Peel 5 15 33.33%

Back to the top

Division Nine

Division Nine Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Albany 5 5 0 50 25 66.67% 10
Karratha 5 3 2 47 28 62.67% 6
Geraldton 5 3 2 37 38 49.33% 6
Kalgoorlie 5 3 2 36 39 48.00% 6
Narrogin 5 1 4 28 47 37.33% 2
Peel 5 0 5 27 48 36.00% 0

Division nine individual results
Name Team Won Played Perc
WAYNE McGLADE Albany 15 15 100.00%
JAY HILLS Albany 12 15 80.00%
JACK McEWAN Karratha 12 15 80.00%
RAYMOND GREEN Albany 11 15 73.33%
SCOTT RICHARDS Karratha 11 15 73.33%
DALE COLLINS Karratha 11 15 73.33%
KRISTY SMITH Kalgoorlie 9 14 64.29%
ADELE MILLS Geraldton 9 15 60.00%
MATTHEW BARRETT Geraldton 9 15 60.00%
MEGAN LOFTHOUSE Kalgoorlie 7 13 53.85%
MALCOLM HAMILTON Kalgoorlie 7 13 53.85%
JOHN HART Albany 8 15 53.33%
RYAN HENDERSON Karratha 8 15 53.33%
STEPHEN WOOD Narrogin 8 15 53.33%
ALAN HICKS Narrogin 8 15 53.33%
KATE CONNICK Kalgoorlie 7 14 50.00%
LAUREN SUMNER Geraldton 7 15 46.67%
COLLEEN O’NEIL Geraldton 7 15 46.67%
GRANT PENLINGTON Narrogin 7 15 46.67%
DENISE OVERELL Peel 7 15 46.67%
LISA MERKL Kalgoorlie 6 13 46.15%
JULIE HUTTON Peel 6 15 40.00%
LISA DUBBERLIN Peel 6 15 40.00%
MICHAEL BAUGMARTEN Geraldton 5 15 33.33%
CHRIS GADD Karratha 5 15 33.33%
PENNIE MUDGE Peel 5 15 33.33%
EILEEN WHEELER Albany 4 15 26.67%
CALVIN MUNDY Narrogin 4 15 26.67%
DONNA WILLIAMS Peel 3 15 20.00%
JAMES PENLINGTON Narrogin 1 15 6.67%
JORDAN LOFTHOUSE Kalgoorlie 0 8 0.00%

Back to the top

Division Ten

Division Ten Ladder
Team Played Won Lost For Against Perc Points
Bunbury 5 5 0 50 25 66.67% 10
Blackwood 5 4 1 40 35 53.33% 8
Karratha 5 3 2 42 33 56.00% 6
Narrogin 5 2 3 34 41 45.33% 4
Katanning 5 1 4 34 41 45.33% 2
Northam 5 0 5 25 50 33.33% 0

Division ten individual results
Name Team Won Played Perc
PAUL BARNES Blackwood 12 15 80.00%
PETER HINKS Bunbury 12 15 80.00%
DARREN TAYLOR Karratha 12 15 80.00%
TOBY RODGERS Bunbury 11 15 73.33%
NATHAN BURROWS Bunbury 11 15 73.33%
DOT SUTTON Karratha 11 15 73.33%
MATTY DAVIS Katanning 11 15 73.33%
WAYNE SMITH Blackwood 10 15 66.67%
MARCUS WILLIAMS Bunbury 10 15 66.67%
SOPHIA GAMBLE Karratha 10 15 66.67%
JOHN HODGE Narrogin 10 15 66.67%
DON WILSON Blackwood 9 15 60.00%
ROBERT LEGHORN Northam 7 14 50.00%
JON SADLER Narrogin 7 15 46.67%
RYAN FITCH Northam 7 15 46.67%
STACIE AIKEN Northam 6 14 42.86%
KYM HOCKINGS Blackwood 6 15 40.00%
CHRIS YOUNG Bunbury 6 15 40.00%
CAITLIN PARKER Karratha 6 15 40.00%
SUSAN ABBOTT Katanning 6 15 40.00%
ADRIAN MATHEWS Katanning 6 15 40.00%
KAILA STEPHAN Katanning 6 15 40.00%
REBECCA PLAYLE Narrogin 6 15 40.00%
DEAN GURR Narrogin 6 15 40.00%
BRENTON HETTNER Katanning 5 15 33.33%
PAUL PIVAC Narrogin 5 15 33.33%
TERRY LARKIN Northam 3 14 21.43%
MICHELLE POULTON Blackwood 3 15 20.00%
SHIRALEE CLARK Karratha 3 15 20.00%
MIRRA BARROW Northam 2 13 15.38%
CHRISTIE BRODRICK Northam 0 5 0.00%

Back to the top